تبلیغات در نشریات

 

ویژگی های تبلیغ در روزنامه به صورت زیر میباشد:

 1. روزنامه نشریه ای است که به طور مرتب و منظم تهیه ، چاپ و پخش می شود و بی هیچ قید و شرطی در دسترس مردم قرار می گیرد.
 2. دسترسی: هیچ رسانه تبلیغاتی دیگر به اندازه روزنامه در دسترس نیست.
 3. گستره توزیع: روزنامه به دلیل داشتن محلها عرضه پراکنده در سطح کشور و شهرها به صورت گسترده و پراکنده در مناطق مختلف عرضه می شوند.
 4. کیفیت: خوانندگان روزنامه ها بهترین مشتریان شما هستند.افرادی از قشری با درآمد بالا،تحصیلات بالا و دارای مشاغل حرفه ای و مدیریتی هستند.
 5. اثرماندگاری: روزنامه ها به دلیل آرشیو شدن اثر ماندگاری طولانی دارند و تبلیغات روزنامه ای به ساختن و تثبیت برند کمک میکند.
 6. مخاطب هدف: روزنامه ها با در اختیار داشتن ستون های ورزشی،سلامتی و….جایی مناسب برای هر نوع آگهی در اختیار دارند و با درج پیام هدفمند از مطالب مندرج بهره برداری بیشتری خواهند نمود.
 7. فوریت: درروزنامه در زمره سریعترین فرم ها و رسانه های تبلیغاتی قرار می گیرد. سر رسیدهای کوتاه آگهی های تبلیغاتی موجب می شود تا اقدام برای درج آگهی در روزنامه و چاپ شدن آگهی تبلیغاتی در عرض دو تا چند روز انجام شود و امکان به روز شدن تبلیغات در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد
 8.  
 9. ویژگی های تبلیغ در مجله به صورت زیر میباشد:

  1. تبلیغات مجله ای و مطبوعاتی فرصت طلایی را در اختیار شرکت قرار می دهند تا محصولات و خدمات خود را با خلاقیت هر چه تمام ترمعرفی کنند.
  2. مجلات و روزنامه ها از نظر طبقه بندی جامعه، با گروه های گوناگونی از آن ارتباط برقرار می کنند و به آگهی دهنده فرصت دسترسی و تاثیرگذاری برای این گروه را می دهند. گروه اجرا با استفاده از لحن و نوع بیان خاص. می تواند با هر یک از گروه ها با زبان های متفاوت سخن بگوید.
  3. تبلیغات مجله ای نیز امتیازهایی دارد، با داشتن عنوان های اختصاصی درباره هر چیز از فوتبال و ورزش، رایانه و مد گرفته تا عادت هایی که گروه های کوچکتری از مردم دارند مانند جمع آوری تمبر و اشیای گوناگون، به گروه های جداگانه ای از مخاطبان دسترسی پیدا می کند.
  4. گروه های تبلیغات مجله ای فرمت ها و قطع های گوناگونی را در اختیار شما می گذارند مانند: صفحات تا شده در بین آن یا در شروع و پایان و روی جلد. نمونه های مجانی از محصول و بروشور می تواند در داخل آن نیز گذاشته شوند. در حقیقت اگر بخواهیم نوشته ای را به طور مستقیم به گروه مورد نظر خود برسانید، گذاشتن آن در مجله بهترین نوع انجام کار است.
  5. انتشار متناوب و تکراری روزنامه ها و مجله ها، به تبلیغات مجله ای و روزنامه ای فرصا اجرا می دهد. چرا نباید از یک موضوع روز خبری استفاده کرد و به فکر تهیه یک آگهی افتاد که با نشان تجاری (برند) ارتباط مستقیم دارد؟
  6. تبلیغات مجله ای دارای کیفیت (چاپ و نوع کاغذ بسیار اعلا) می باشد. این موضوع دست گروه اجرا را برای بکارگیری ارزش های بالای کیفی مجله در هنگام ارائه هر تبلیغی باز گذاشته است
  .