اجاره بیلبورد

 

چگونه بیلبورد تبلیغاتی اجاره کنیم؟

یکی از عمده ­ترین روش­­‌های تبلیغات محیطی، استفاده از بیلبورد تبلیغاتی است. بیلبورد تبلیغاتی به تنهایی می­‌تواند نقش یک رسانه را در سطح بالای اطلاع­‌رسانی ایفا کند. بیلبوردها انواع مختلفی دارند و از لحاظ سازه به بیلبوردهای بزرگ شهری و جاده‌­ای، استرابورد، بیلبوردهای دیواری، روی عرشه پل‌های سواره و پیاده، لایت باکس، لمپست، تبلیغات محیطی در فروشگاه‌­ها، ایستگاه­‌های مترو، اتوبوس و کیوسک­‌های روزنامه، بدنه اتوبوس­‌ها و غیره تقسیم می‌­شوند. اگر شما هم تصمیم گرفتید برای تبلیغ محصول یا برند خود از رسانه­‌های محیطی و بیلبوردهای تبلیغاتی استفاده کنید برای اینکه بدانید چگونه باید بیلبورد تبلیغاتی اجاره کنید ادامه مطالب را از دست ندهید:

 

مراحل اجاره بیلبورد تبلیغاتی:

 

            1.تعیین مناطق مورد نظر برای تبلیغ روی بیلبورد بر اساس مخاطبان هدف

           2.جستجوی بیلبوردهای موجود در مناطق هدف

           3.برآورد هزینه تبلیغات براساس بیلبوردهای انتخاب شده و مدت زمان اجاره 

           4.مقایسه برنامه های رسانه ای ( مدیا پلن) های مختلف

           5.انتخاب بیلبورد مناسب

           6.عقد قرارداد بیلبوردها

           7.تهیه مدارک لازم و ارائه  طرح برای اخذ مجوز اکران در سطح شهر

           8.تهیه و متناسب سازی طرح‌های تبلیغاتی بر اساس ابعاد

           9.چاپ و نصب

          10.نظارت و مانیتورینگ

          11.ارزیابی اثربخشی بعد از اجرا 

 

 

یکی از مهم‌ترین مراحل اجاره بیلبورد، انتخاب بیلبورد مناسب است، این انتخاب بسیار مهم و تاثیرگذار است و باید با توجه به عوامل مهمی انجام گیرد برخی از این عوامل عبارت‌اند از:

 

اجاره بیلبورد متناسب با گروه هدف:

بیلبورد‌‌ها ابزاری مناسب و کاربردی برای هدف قراردادن طیف خاصی از مخاطبین هستند این که مخاطبان کسب­ وکار و گروه هدف شما چه کسانی هستند در انتخاب نوع، مکان و مدت زمان اجاره بیلبورد موثر است. بنابراین برای انتخاب و اجاره مناسب­‌ترین بیلبورد که بهترین نتیجه تبلیغاتی را در پی داشته باشد باید ابتدا مخاطبین و گروه هدف کسب­‌وکارتان را به درستی مشخص کنید و سپس بر اساس آن درباره نوع بیلبورد، مکان قرارگیری و مدت و زمان مورد نیاز برای اجاره تصمیم‌­گیری کنید. برای مثال اگر مخاطبین هدف شما دانشجویان هستند یکی از بهترین مکان­‌ها برای اجاره بیلبورد تبلیغاتی اطراف دانشگاه­‌ها و مراکز آموزشی و بهترین زمان برای اکران در طول سال تحصیلی دانشجویی است.

 

اجاره بیلبورد متناسب با رقبا:

توجه به اینکه روند تبلیغاتی رقبای کسب‌وکار شما به چه صورت است و آن‌ها در چه مکان‌هایی تبلیغات بیلبوردی انجام داده‌اند بسیار مهم است زیرا شما می‌توانید با توجه به این مسئله برای حضور تبلیغات بیلبوردی خود در یک موقعیت تصمیم‌گیری کنید. بنابراین ما توصیه می‌کنیم روند تبلیغاتی رقبایتان را بررسی کرده و در مکان‌هایی که آن‌ها تبلیغات بیلبوردی انجام داده‌اند به نحوی حضور پیدا کنید. در این صورت گرچه ممکن است هزینه‌ای که بابت تبلیغات در این نقاط انجام می‌دهید بالاتر باشد اما نتیجه بهتری از تبلیغات خود خواهید گرفت.
ضمن اینکه باید توجه داشته باشید تا در مناطقی که برای شما مورد اهمیت است ولی هنوز توسط رقیبتان کشف نشده نیز حتما حضور داشته باشید.

 

اجاره بیلبورد متناسب با هزینه:

مسلماً یکی از مهم­‌ترین مسائل در بحث اجاره بیلبورد تبلیغاتی مسئله هزینه است، هزینه اجاره بیلبورد بر اساس عوامل متعددی محاسبه می‌­شود و برای بیلبوردهای مختلف، متفاوت است. در این خصوص مقاله قیمت بیلبورد تبلیغاتی را حتما مطالعه کنید. هزینه اجاره بیلبورد امری موثر بر انتخاب بیلبورد تبلیغاتی مناسب است زیرا که شما بر اساس بودجه تبلیغاتی خود بیلبورد اجاره می­‌کنید.

همانطور که ذکر شد پس از بررسی این موارد و انتخاب یک بیلبورد تبلیغاتی مناسب ، بین شما و شرکت ارائه دهنده بیلبورد، قراردادی مبنی بر مشخصات بیلبورد، تعداد بیلبورد، مدت اجاره در ازای پرداخت مبلغ معینی منعقد می‌شود. در این قرارداد همچنین تعهدات دو طرف ذکر می­‌گردد. تعهدات شرکت­‌های اجاره دهنده بیلبورد شامل تعهدات مربوط به ضمانت اجرا و اکران مناسب بیلبورد و همچنین وظایف شرکت در مواقع اختلال عملکرد و اجرای بیلبورد است. شما همچنین می­‌توانید موارد مربوط به احتمال تمدید بیلبورد را در قرارداد بگنجانید. برخی از تعهدات نیز به توافق طرفین ارتباط دارد، بنابراین سعی کنید در هنگام عقد قرارداد اجاره بیلبورد تبلیغاتی کلیه مفاد قرارداد را بررسی کنید.

اجاره بیلبورد تبلیغاتی

 

اجاره بیلبورد در تهران

تهران به عنوان پایتخت و یکی از پر جمعیت‌ترین شهرهای ایران، از مکان‌های مهم برای تبلیغات محیطی برندها محسوب می‌شود. در تهران انواع تبلیغات محیطی (بیلبورد، استرابورد، لایت باکس، های برد و...) در مناطق مختلف وجود دارد. از مهم‌ترین مکان‌های تهران بزرگراه‌ها هستند که انواع بیلبوردها در ابعاد مختلف در آن به اکران در می‌آیند. علاوه بر بزرگراه‌ها، درخیابان‌های اصلی و فرعی تهران نیز انواع رسانه‌های محیطی پیام‌های تبلیغاتی برندها و کسب‌وکارها را ارائه می‌دهند. در حال حاضر در شهر تهران نزدیک به 6000 رسانه محیطی وجود دارد.

 

اجاره بیلبورد در شهرستان‌ها:

در حال حاضر علاوه بر تهران در اکثر شهرستان‌ها نیز بیلبورد و رسانه‌های تبلیغاتی محیطی وجود دارد که می تواند متناسب با جامعه هدف برند برای ارائه پیام تبلیغاتی انتخاب شود. باید به این نکته توجه داشت که اجاره بیلبورد در شهرستان‌ها به علت رقابت کمتر در برخی موارد ممکن است نتیجه بهتری نسبت به تهران داشته باشد.

پس از بستن قرارداد نوبت به طراحی بیلبورد مناسب کسب­ وکار شماست که توسط شرکت شما یا آژانس­‌های تبلیغاتی و یا همان شرکت اجاره‌ ­دهنده بیلبورد انجام می‌شود، البته این طرح باید برای اکران مجوز دریافت کند. این مجوز توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه می‌شود که دریافت آن اغلب یک هفته به طول می­‌انجامد. اگر طرح مورد نظرتان مجوز دریافت کرد طرح نهایی شما چاپ می­‌شود و به این ترتیب بیلبورد شما می‌­تواند در زمان مقرر و بر اساس مفاد قرارداد اکران ­شود. اما این پایان کار نیست ! بهتر است بدانید که شما به عنوان صاحب کسب­ وکار و برند همواره باید در طول مدت اکران بیلبورد شرایط اکران بیلبورد تبلیغاتی خود را بررسی کنید. در صورت بروز هرگونه اختلال مثل اختلالات مربوط به قطع نور و روشنایی یا پارگی بنر و... شما می­‌توانید بر اساس قرارداد منعقد شده به شرکت اجاره دهنده بیلبورد مراجعه کنید

فراموش نکنید برای اطمینان از اینکه بهترین نتیجه را می‌گیرید، باید با برنامه‌ریزی دقیق و با دقت به حیطه رسانه­‌های تبلیغات محیطی از جمله بیلبورد تبلیغاتی وارد شوید. بینش مدیا به عنوان مجری تبلیغات محیطی امکان اجاره بیلبورد در تهران و شهرستان‌ها را برای کسب‌وکارها فراهم کرده و با بهره‌گیری از دانش کارشناسان مجرب خود در این زمینه، با اطلاعات دقیق و مشخص به شما و کسب­ وکارتان کمک می­‌کند تا با انتخاب­‌های درست و مناسب بهترین نتیجه را از تبلیغات محیطی خود بگیرید.