قیمت بیلبورد

 

تعرفه اجاره بیلبورد تبلیغاتی به صورت ماهیانه (30 روز)  اعلام می گردد. این تعرفه  در بیشتر مواقع قیمت پایه بیلبورد تبلیغاتی است که در اکثر مواقع دارای تخفیف است و هزینه اجاره بیلبورد تبلیغاتی برای شما کمتر از تعرفه تبلیغات بیلبورد خواهد بود.

دو عامل اصلی در قیمت پایه اجاره ماهیانه بیلبورد تبلیغاتی، مکان بیلبورد و متراژ بیلبورد است. سایر عوامل قیمت گذاری بیلبورد به نحوی از این دو عامل ناشی می‌شود که در ادامه مطالب همین صفحه می توانید مطالعه کنید.
برای پیدا کردن بیلبورد و استعلام قیمت بیلبورد و یا سایر انواع تابلو تبلیغاتی در مکانهای مورد نظرتان برای تبلیغ  کلیک نمایید:

   بیلبوردیاب  جستجوی هوشمند بیلبورد

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در تهران 1400  

ردیف

شهر

مکان نمایش

متوسط قیمت ( تومان)

1

تهران

همت

243،000،000

2

تهران

چمران

141،000،000

3

تهران

مدرس

273،000،000

4

تهران

حکیم

154،000،000

5

تهران

شریعتی

95،000،000

6

تهران

ولیعصر

92،000،000

7

تهران

آفریقا

73،000،000

8

تهران

پاسداران

70،000،000

9

تهران

اندرزگو

102،000،000

10

تهران

جمهوری

100،000،000

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در سراسر کشور  1400

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در مشهد

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در اصفهان

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در کرج

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در شیراز

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در تبریز

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در قم

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در اهواز

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در کرمانشاه

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در ارومیه

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در شمال

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در سمنان

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در اردبیل

قیمت بیلبورد تبلیغاتی در مشهد 1400 

ردیف

شهر

مکان نمایش

متوسط قیمت ( تومان)

1

مشهد

داخل شهر

243،000،000

2

مشهد

جاده های حومه

141،000،000

 

قبل از اجاره بیلبورد بدانید

مراحل اجاره بیلبورد تبلیغاتی

ساخت بیلبورد تبلیغاتی

طراحی بیلبورد و مجوز اکران

انواع سازه های تبلیغاتی و متراژ و ابعاد بیلبوردهای تبلیغاتی

عوامل موثر در قیمت بیلبورد تبلیغاتی

  • قیمت بر اساس لیست بیلبوردهای تبلیغاتی شرکتهای صاحب بیلبوردهای تبلیغاتی 
  • روشهای تعیین هزینه بیلبورد تبلیغاتی به صرفه و مناسب برای کسب و کارها و برندها 

مکان بیلبورد تبلیغاتی از این جهت مهم است که تعیین کننده شلوغی نسبی و تردد در اطراف بیلبورد تبلیغاتی در یک بازه زمانی مشخص و در نتیجه تعداد بازدید بیشتر آن در ماه است. همچنین مکان بیلبورد تعیین کننده نوع مخاطبانی است که بیشتر بیلبورد تبلیغاتی را می بینند. ویژگیهایی مانند توان اقتصادی، شغل و حرفه و علاقه مندیهای مخاطبان در مکان اجرای تبلیغات و نیازهای آنها برای برنامه ریزی تبلیغات مهم است. متراژ بیلبورد تبلیغاتی هم رابطه مستقیم با جلب توجه و احتمال دیده شدن بیلبورد دارد. البته سازه های تبلیغاتی که ابزارهای تبلیغات محیطی را تشکیل می دهند انواع مختلف با نامهای تخصصی مختلفی دارند که در اصطلاح عام به همه آنها بیلبورد می‌گویند. برای آشنایی بیشتر راهنمای انواع سازه های تبلیغات محیطی و تفاوت استرابورد و بیلبورد را مطالعه فرمایید. در صورت نیاز به تبلیغ روی بیلبورد و برای اطلاعات بیشتر راهنمای اجاره بیلبورد تبلیغاتی را مطالعه فرمایید.

1.ترافیک:

منظور از ترافیک بیلبورد کلیه افرادی هستند که در معرض بیلبورد قرار می­گیرند فارغ از اینکه بیلبورد را ببینند یا نبینند. حجم کل ترافیک یک بیلبورد تبلیغاتی از طریق اطلاعات حمل و نقل و راهداری حاصل می‌شود که به آن گردش بیلبورد تبلیغاتی هم گفته می­شود. هرچه این حجم بیشتر باشد هزینه بیلبورد بالاتر است.

2. میزان نفر-دید:

این عامل از محاسبه تعداد افرادی که بیلبورد تبلیغاتی شما را می­بینند به دست می­آید که برای بیلبوردهای مختلف متفاوت است و به عوامل متعددی مثل اندازه بیلبورد، سرعت عبور و مرور از کنار بیلبورد، شرایط آب و هوایی، نور و غیره بستگی دارد. برای مثال تعداد نفر-دید بیلبوردهای بزرگراه مدرس شمال به جنوب در شهر تهران 5/2 برابر بیلبوردهای مدرس جنوب به شمال است.

3. مکان بیلبورد:

قیمت تبلیغات روی بیلبورد بنابر مکان قرارگیری بیلبورد از جمله شهر، بزرگراه، آزادراه، خیابان، نزدیکی به مراکز خرید و... متفاوت است. برای مثال هزینه اجاره بیلبورد در تهران با هزینه اجاره بیلبورد در قم تفاوت دارد. در واقع قیمت بیلبوردهای تبلیغاتی تهران و شهرهای بزرگ و پرجمعیت اغلب گران­تر از سایر شهرها است. البته قیمت تبلیغات در نقاط و مناطق مختلف شهر تهران نیز متفاوت است. بیلبوردهای موجود در مناطق بالای شهر تهران که قدرت خرید افراد ساکن در آن اغلب بیشتر است، نه تنها قیمت بالاتری دارند بلکه گاهی کالاهای گران­تری را نیز تبلیغ می­کنند. برای مثال متوسط قیمت اجاره بیلبورد در منطقه 3، 5/1 برابر بیلبوردهای منطقه 5 است. بیلبوردهای موجود در بزرگراه­­های تهران نیز اغلب از نقاط دیگر شهر گران­تر هستند، خصوصا بزرگراه ­هایی که میزان تردد، نفر-دید و ترافیک در آن­­ها بیشتر است. جالب است بدانید در بین بزرگراه­­های تهران، بیلبوردهای موجود در بزرگراه­­های همت، صدر، چمران، مدرس و حکیم اغلب گران­تر از سایر بزرگراه­ها هستند. در سال 1399 اجاره گران­ترین بیلبورد تبلیغاتی تهران حدودا یک میلیارد تومان به ازای هر ماه بوده است که مربوط به یک بیلبورد در بزرگراه همت است.

در شهرهای مختلف بیلبوردهایی که در مناطق پرجمعیت و یا نزدیک مراکز خرید قرار دارند به نسبت سایر منطقه­ها قیمت بالاتری دارند. هزینه تبلیغات بیلبوردی در برخی آزادراه­های پر تردد مثل آزادراه تهران- قم، تهران-کرج، تهران- شمال نیز بالاتر از سایر آزادراه­ها است.

شما می­توانید بیلبورد تبلیغاتی خود را در نواحی پرجمعیت یا ترافیک بالا ، نزدیک به مراکز خدمت­رسانی یا مراکز فروش محصولاتتان، انتخاب کنید. البته فراموش نکنید گران­تر بودن قیمت بیلبورد به علت مکان جغرافیایی دلیل بر ارزشمند بودن آن نیست.

4. اندازه بیلبورد:

بزرگی و سایز یک بیلبورد ارتباط مستقیم با افزایش قیمت آن بیلبورد دارد همچنین اندازه بیلبورد در مکان­های مختلف متفاوت است برای مثال استفاده از بیلبوردهای بزرگ در بزرگراه‌ها بسیار موثر است زیرا از آن‌جایی که در این‌‌گونه مکان‌ها آگهی‌های کمتری حضور دارد، پیام آگهی نصب شده بر روی بیلبورد، راحت‌تر در معرض دید مخاطب قرار می­گیرد. همچنین در محیط‌های شلوغ و پرازدحام و یا در مکان­هایی که گروه مشخصی از افراد از آنجا عبور می‌کنند حضور آگهی­های تبلیغاتی بزرگ می‌تواند تاثیرگذارتر باشد.

5. امکانات جانبی:

بیلبوردهای تبلیغاتی ممکن است امکانات جانبی از قبیل لامپ و روشنایی، تصاویر متحرک، سیستم نورپردازی و داشته باشند که بر هزینه اجاره آن تاثیرگذار است.

علاوه بر این عوامل اساسی که اکثرا ثابت هستند عوامل متغیر دیگری هم وجود دارد که بنابر بر تصمیم­گیری و شرایط کسب و کار شما می­توانند بر هزینه اجاره بیلبورد تاثیرگذار باشند. در اینجا قصد داریم برخی از این عوامل را بیان کنیم:

6. مدت و زمان نمایش بیلبورد تبلیغاتی:

به طور کلی بیلبوردهای تبلیغاتی به صورت ماهانه اجاره داده می­شوند. نرخ اجاره ماهانه بیلبوردهای تبلیغاتی بر اساس مدت زمان اجاره قابل تغییر است و شرکت­های تبلیغاتی بر اساس مدت زمان اجاره بیلبورد تخفیفات ویژه­ای در نظر می­گیرند. برای مثال قیمت اجاره ماهانه بیلبوردهای تبلیغاتی برای مدت کوتاه مثلا سه ماه با قیمت اجاره ماهانه بیلبورد تبلیغاتی برای مدت طولانی مثل یک سال متفاوت است. یعنی شما با اضافه کردن یک یا چند ماه به مدت زمان نمایش بیلبورد تبلیغاتی کسب و کار خود می­توانید از تخفیف قابل توجهی در اجاره ماهانه استفاده کنید. همچنین بهتر است بدانید در زمان­های پرتقاضای تبلیغات بیلبوردی مثل ماه­­های انتهایی سال هزینه اجاره بیلبورد نسبت به ماه­های کم تقاضا بیشتر است.

البته اینکه برای تبلیغ کسب­وکار شما بر روی بیلبورد چه مدت زمانی مناسب است به عواملی مثل مرحله و چرخه عمر محصول، طبقه و صنف کسب و کار و برند شما بستگی دارد ولی به طور میانگین حداقل 3 ماه برای نمایش بیلبورد تبلیغاتی یک کسب و کار لازم است. بنابراین اجاره بیلبورد تبلیغاتی برای مدت کمتر از 3 ماه نه تنها هزینه بالاتری به یک کسب و کار وارد می­کند بلکه ممکن است در این مدت نتیجه مطلوب دریافت نشود. این امر موضوع مهمی در اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی است که بهتر است مورد توجه قرار گیرد.

7. تعداد بیلبوردهای تبلیغاتی:

در بحث  تبلیغات بیلبوردی، اجاره چند بیلبورد به جای یک بیلبورد می­تواند هزینه­ی کمتری به کسب­وکار شما وارد کند. زیرا اکثر شرکت­های اجاره دهنده بیلبورد تبلیغاتی با بالا رفتن تعداد بیلبوردهای تبلیغاتی اجاره شده توسط یک کسب­وکار یا برند تخفیف ویژه­ای برای آن در نظر می­گیرند. ضمن اینکه اجاره چند بیلبورد در چند مکان مختلف ممکن است تاثیر بهتری بر تبلیغات شما داشته باشد.

8. نحوه پرداخت هزینه اجاره:

اکثر شرکت­های بیلبورد تبلیغاتی مشتاقند تا هزینه اجاره بیلبورد در ابتدا به صورت نقد و کامل پرداخت شود به همین دلیل برای صاحبان کسب­وکاری که پرداخت خود را به این شکل انجام دهند تخفیفات ویژه در نظر می­گیرند. اگر برای شما امکان پرداخت نقد وجود دارد، توصیه می­کنیم با انجام این کار از تخفیفات استفاده و در نتیجه هزینه کمتری برای اجاره بیلبورد پرداخت کنید.

بنا بر آنچه گفته شد برخی از این موارد ثابت هستند از جمله ترافیک، میزان نفر-دید، مکان بیلبورد، اندازه بیلبورد و امکانات جانبی. سایر عوامل که متغیر هستند و به مسائل دیگری بستگی دارند عبارت­اند از مدت و زمان نمایش بیلبورد تبلیغاتی، تعداد بیلبوردهای تبلیغاتی، نحوه پرداخت هزینه اجاره و.... بنابراین پیشنهاد می­کنیم در زمان انتخاب بیلبورد و محاسبه هزینه تبلیغ کسب­وکارتان حتماً این موارد را در نظر بگیرید و البته فراموش نکنید با یک انتخاب درست می­توان هزینه تبلیغات را به سرمایه گذاری تبدیل کرد. ما در شرکت بینش مدیا این اطلاعات را به طور کامل در اختیار مشتریان خود قرار می­دهیم.