اینفلونسر مارکتینگ

 

اینفلونسر مارکتینگ یکی از ابزارهای است که در سالهای اخیر در دنیای تجارت آنلاین بسیار مورد توجه بوده است که در شبکه‌های اجتماعی بسیار فعال‌تر است، این فعالیت نوعی از مارکتینگ است که با فکوس بر افراد تاثیرگذار پیش می‌رود نه فقط روش‌های اورجینال مارکتینک، در این روش اینفلونسرها با تبلیغات برای برندها برخریداران بالقوه تاثیر می‌گذارند و معرفی فعالیت‌های کسب و کارها به وسیله این افراد صورت می‌گیرد.

محتوای اینفلونسرها ممکن است بر اساس تبلیغات دوباره‌ی تبلیغات پیشین باشد که در آن خود نقش یک خریدار بالقوه را بازی می‌کنند و یا به عنوان یک شخص ثالث که در زنجیره خورده فروشی‌ها و یا تولید گنندگان محصول هستند بر مخاطب تاثیر می‌گذارند یا ممکن است این افراد تنها شخصیت‌های مثل روزنامه نگاران، دانشگاهیان، تحلیلگران صنعت و یا مشاوران حرفه ای باشند که می‌توانند بر پتانسیل خریدار موثر باشند. دلایلی مانند بالا بودن تعداد مخاطب، پایین بودن هزینه رسانه‌ی اینفلونسرها نسبت به افراد مشهور، بدون واسطه بودن و تنوع زیاد باعث شد که اینفلونسر مارکتینگ مورد توجه برندها و کمپانی‌ها قرار بگیرد.

در ایران اینفلونسرها به چند دسته از جمله عکاسان مدلینک و سرگرمی، سبک زندگی، کودک، خانواده و آشپزی تقسیم می‌شوند که بیشتر از شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام، توییتر و تلگرام استفاده می‌کنند. روند تبلیغ به وسیله اینفلونسرها در ایران از دو سال قبل به وسیله «هواوی» آغاز شد. برندها معمولا با مطرح کردن چالش‌ها و یا مسابقات در فضای شبکه‌های اجتماعی از این افراد جهت تبلیغات خود استفاده می‌کنند. مخاطبان فراوان اینفلونسرها و توجه این مخاطبین به برندها و پیوستن به کمپین‌های آنها باعث شد که کمپانی‌ها مبلغی از بوجه کمپین‌های خود را به این روش تبلیغاتی اختصاص دهند.

با معرفی قابلیت‌های جدید اینستاگرام که روز به روز بر آنها افزوده نیز می‌شود، امکانات جدیدی در اختیار کاربران قرار گرفت است همانند استوری که با توجه به امکان تک کردن و آدرس دهی مورد استقبال فراوان واقع شد و در روند تبلیغات اینفلونسرها نیز بسیار موثر افتاد، ترفند جدیدی که در این گونه از تبلیغات از آن استفاده می‎شود Take Over نام دارد. که به این صورت است که اینفلونسر چند ساعت صفحه برند را در اختیار می‌گیرد و با قرار دادن استوری با مخاطبان ارتباط برقرار می‌کند تا افراد بیشتری را درگیر صفحه مورد نظر کند. در این روش تمام روند تبلیغات درصفحه برند رخ می‌دهد و اینفلونسر هیچ پست تبلیغاتی در صفحه خود به اشتراک نمی‌گذارد این ترند با استقبال صفحه رسمی اینستاگرام نیز مواجه شده و شما می‌توانید شاهد استوری های افراد مشهورد در این صفحه باشید.

 

 

نظر خود را بنویسید

  • هنوز نظری برای این پست ارسال نشده است. اولین نظر را شما ارسال کنید!

نظر خود را بنویسید