تبلیغات موثر

همانطورکه درمقاله قبلی ذکر شد شما می‌توانید راه کارهای جهت موثرتر کردن معرفی کالا و خدمات خود بکار گیرید که بخشی از آن عنوان شد و حال به تعدادی دیگر می‌پردازیم، به کار‌‌ گرفتن این اصول کمک می‌کند تا شما نتیجه مطلوبی از تبلیغات خود دریافت کنید.

درتبلیغات خود صادق باشید، اگر چیزی را که حقیقت ندارد تبلیغ کنید به ضرر شما است. مشتری هنگامی که به دنبال پیغام شما با کالا و خدمات متفاوتی روبرو می‌شود نا امید شده و شما اعتماد مشتریان خود را از دست می‌دهید، برای مثال در تبلیغات بدون کارمزد و یا سود بودن و یا اقساط با شرایط خاص عنوان می‌شود ولی هنگامی که مشتری مراجعه می‌کند با شرط های برای خرید چند کالا و یا مدت زمان خاصی مواجه می‌شود که این به ضرر کسب و کار شما است. نکته‌ای دیگر این که شما می‌توانید از رنگ‌ها به بهترین نحو برای تاثیر گذاری برمخاطب استفاده کنید و خواسته‌های خود را به ذهن او منتقل کنید.(برای مثال: آبی احساس اعتماد، صداقت و اطمینان، زرد احتیاط، نارنجی ریسک‌پذیری، قرمز شور وهیجان، سبز حفظ محیط زیست را در ذهن ایجاد می‌کند برای جلب توجه از صورتی و سبزآبی، کیفیت مشکی و نقره ای، ثروت و تجمل طلایی، مشکی، نقره‌ای و بنفش، همچنین برای بیان قدرت از مشکی استفاده کنید.)

در تبلیغات خود به طراحی توجه کنید فونتی که شما انتخاب می‌کنید، لی‌اوت صفحه همه برمخاطب تاثیر گذار است، تلاش کنید تبلیغات خلاقانه‌ای داشته باشید و تا جای که می‌توانید از تصویرهای مناسب برای این کار استفاده کنید زیرا تصویرها بسیار موثرتر از جملات عمل می‌کنند و ذهن انسان یک تصویر خلاقانه را به شدت مورد توجه قرار می‌دهد. شما باید جامعه هدف خود را شناسایی کنید و سعی کنید محل قرار گیری تبلیغات را براساس شناخت از جامعه هدف خود انتخاب کنید. شما می‌تواند با استفاده از حس شوخ طبعی مخاطب، در او احساس خوبی ایجاد کنید مشتریان اغلب تبلیغات با نکته‌های طنز را دوست دارند، باید در هنگام معرفی محصول و خدمات تمرکز بر نیازهای مشتری باشد تا دنبال کردن مطلب برای آنها جذاب باشد. شما می‌توانید یک ارزش افزوده به تبلیغ خود اضافه کنید مثل تقویم و یا شماره تلفن‌های ضروری که باعث می‌شود تبلیغات شما دور ریخته نشود و می‌تواند شانس استفاده از کالا و خدمات شما را بالا ببرد.

بهتر است تبلیغات خود را ابتدا روی جامعه آماری کوچکی امتحان کنید و بازخورد نسبی آن را بسنجید و بعد در ابعاد بزرگتر اجرا کنید، راه‌های ارتباطی کسترده‌ای برای مشتریان خود تعریف کنید که از هر طریقی تمایل داشتند بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند سعی کنید پیش از آن که راجب فروش صحبت کنید خدمات و محصولات خود را به مشتری معرفی کنید، البته گرفتار این خطا نشوید که خود را بجای کسب و کارتان به مشتری معرفی کنید زیرا برای آنها هیچ اهمیتی ندارد. شما باید منافعی که کسب و کار شما برای آنها ایجاد می‌کند را برای آنها شرح دهید در این صورت آنها با شما آشنا شده و تمایل به خرید در آنها ایجاد می‌شود.

 

نظر خود را بنویسید

  • هنوز نظری برای این پست ارسال نشده است. اولین نظر را شما ارسال کنید!

نظر خود را بنویسید